Odcestuj.cz | turistické informace, letenky, ubytování, fotky

Venezuela – Isla Margarita


Jedna exotická země Jižní Ameriky získává mezi českými turisty stále více na oblibě. Jedná se o zemi vůní, barev, nádherného moře, vlídných lidí, dobrého jídla a památek z dob kolonizace. Tou zemí je Venezuela.

Venezuela je federativní republika nacházející se na severním pobřeží Jižní Ameriky. Země se skládá z pevninské části a mnoha malých ostrovů v Karibském moři. Sousedi země jsou Kolumbie, Brazílie a Guyana. Venezuela je bývalou španělskou kolonií, která získala v roce 1821 nezávislost. Hlavním městem je Caracas, který je plný protikladů. Je to nejmodernější město latinské Ameriky, kde můžete na jednu stranu vidět krásné mrakodrapy, ale i chudinské čtvrti, kde se to hemží drogovými dealery a zloději. Je důležité mít na paměti, že Venezuela, a především Caracas, trpí kriminalitou.

[ Venezuela již od 20.000kč ]

Turisté by si tedy měli dát pozor na zloděje. Je zároveň dobré se před odjezdem informovat o aktuální politické situaci a případně se vyhnout období voleb.Turisticky nejoblíbenější část Venezuely je její ostrov Isla Margarita. Jedná se o malebný ostrov při pobřeží Venezuely. Součástí ostrova Isla Margarita je i poloostrov Macanao, který leží na západě a naleznete tam překrásnou přírodu a malebné pláže. Naopak východní část ostrova je více obydlená a vyspělá.

Na Isla Margarita se stejně jako v celé Venezuele platí bolivarem, ale není problém ani s placením v dolarech. Během placení či výměny peněz je potřeba být ve střehu. Může stát, že vás obchodník bude chtít ošidit. Není to však časté.Taxíky většinou nemají taxametry, takže se na ceně vždy dohodněte předem. Problémy s taxikáři, jaké však můžete mít v Praze, nečekejte.

Počasí na Isla Margarita je celý rok nádherné. V létě kolem 30°C, v zimě průměrně 25°C. Moře je taky nádherně teplé. Počasí je vlídné po celý rok, je tedy možné vycestovat i v zimě a užít si vánoce na pláži.

Služby jsou na Isla Margarita dobré, avšak můžete být zaskočeni tím, jak jsou zde lidé klidní a flegmatičtí. Pokud po někom chcete, aby pro vás něco udělal, je potřeba mít trošku trpělivost a jednat slušně. V Jižní Americe všechno trvá trochu déle a nikde není žádný spěch.Ostrov je zásobován vodou, která není pitná, takže je potřeba na Isla Margarita kupovat balenou vodu. V zásuvkách je 120V napětí. Adaptéry tedy použít můžete, avšak je nutné si sehnat redukci.

Venezuela je proslulá také díky svému drogovému průmyslu. Ale pozor. Držení, užívání či převoz je přísně trestán. Na letišti dělají celníci namátkové kontroly se psy.

Venezuela a především Isla Margarita jsou nádherná místa, kde můžete ochutnat světoznámé koktejly, potápět se na korálových útesech, či jen tak lenošit. Pokud se již budete na ostrově vyskytovat. Doporučuji se vydat na pevninu a zaplatit si výlet do Orinoka – řečiště řeky Amazonky. Tam na vás čekají vlídní domorodí indiáni, ale i šelmy či jedovatí hadi.:) Ale nemusíte se bát, o vaši bezpečnost bude postaráno.

Na Isla Margarita je mnoho hotelů, z nichž asi nejoblíbenější jsou Dunes, který má nádhernou pláž, hotel Portofino, Isla Caribe, Pueblo Caribe, Flamboyant či hotel Palm Beach.

Venezuela, ale především Isla Margarita jsou nádherné destinace, kam si můžete zajet v jakémkoliv denním období a užijete si slunnou dovolenou. Oblíbenost této lokality mezi Čechy stoupá, vydejte se na cesty i vy.

Komentáře k článku

 1. admin píše:

  Isla Margarita je jednoznačně nejlepší lokalitou ve Venezuele. Politická situace je momentálně také příznivá. Turismu zdar!

 2. Teresa píše:

  Isla Coche je super, je to takovy maly raj…doporucuji

 3. Petr K. píše:

  Byl jsem všude možně ve světě,ale nejvíce vzpomínám na Margaritu.Stala se láskou mého života a přemýšlím o tom,že bych se tam časem odstěhoval…

 4. Boris píše:

  Rád bych jel na Margaritu na deset dní díky příznivé ceně v srpnu,neproprší mi tam celých deset dní bude vůbec pražit slunce???

 5. Jirka píše:

  Souhlasím,Isla Coche je ráj na zemi.Doporučuji.Je tam nádherně.Rád se tam vrátím,paráda.

 6. andrea píše:

  Isla Margarita je ta nejkrásnější ve Venezuele. Je to malý ráj jak už tu někdo psal, kdo nezažuje neví. Moc doporučuju je to tam úžasný!!Byla jsem tam v únoru a úžasné počasí ani jeden den nám nepršelo!:-)

 7. Týna píše:

  Koukám, že tu máte dost zkušenosti z Isla Margarita i Venezuely, co hotely? Jaký je tam standart služeb? Která místa stojí za to navštívit? Podělte se s ostatními cestovateli a zaregistrujte se na trivago.cz

 8. PRVNÍ CHODSKÁ s.r.o. píše:

  Varování před službami pana Remsy

  Důrazně bychom chtěli varovat všechny cestovatele do Venezuely před službami pana Remsy. Počítejte s tím, že 90% procent věcí, které Vám naslibuje před příletem, nesplní! Pouze zneužívá české turisty k vlastnímu obohacení a příliš si neláme hlavu s plněním toho, co předem nasliboval. Nám například prodal zájezd do Národní rezervace Canaima a delty Orinoka za cenu 485USD/osoba s potvrzením, že v ceně zájezdu je letecký výlet s obletem a přeletem nejvyššího vodopádu světa Salto Angel. Po příletu do rezervace nám ale sdělil, že tento výlet v ceně není a jestli se chceme na vodopád podívat, budeme si ho muset doplatit +65 USD. Což považujeme za dost nehorázné jednání.
  O docela nepříjemném cestování v jím zařízeném autobuse bez klimatizace a o neustálých změnách harmonogramu výletu na poslední chvíli se ani není potřeba rozepisovat.
  Pana Remsu rozhodně nedoporučujeme, jestliže nechcete, aby vám svým naprosto neprofesionálním jednáním pokazil dovolenou.

  kolektiv firmy PRVNÍ CHODSKÁ

Copyright © 2007-2016 odcestuj.cz | info[zavinac]odcestuj.cz